Inni ludzie – książka Doroty Masłowskiej

Dorota Masłowska urodziła się w 1983 roku w Wejherowie. Jest pisarką, kompozytorką, piosenkarką i producentką muzyczną. Pisze felietony oraz udziela się w internetowym radiu  Jej dzieła literackie przypisać można głównie do gatunku literatury pięknej. W 2006 roku otrzymała Literacką Nagrodę Nike za powieść Paw Królowej. Prywatnie była w związku z pisarzem Kazimierzem Malinowskim, z którym ma córkę, a także z aktorem Erykiem Lubosem. Ostatnio sławę przyniosła jej najnowsza powieść pod tytułem Inni ludzie, której ekranizacja trafiła do kin 18 marca 2022 roku.

Inni ludzie – kim właściwie są?

Akcja książki Inni ludzie dzieje się w Warszawie. Na uwagę zasługuje niezwykle oryginalny styl pisarski, Dorota Masłowska bowiem pisze o rzeczywistości z perspektywy wykonawców muzyki hip-hopowej. Używa stosowanego przez nich języka, słów oraz rymów, by przedstawić ich wizję świata. Ukazuje górnolotne ambicje, prostackie pobudki podejmowanych działań, luksusowe życie oraz niewartościowe relacje. W książce nie brakuje niewygodnych pytań o naturę ludzką. Tytuł Inni ludzie skłania do refleksji, czy tymi ludźmi nie jest przypadkiem każdy człowiek z osobna.

Inni ludzie – o czym naprawdę jest ta książka?

Inni ludzie to książka o samotności w wielkim świecie. O ludziach, którzy chcą doświadczać miłości, lecz zachłanna rzeczywistość pełna konsumpcjonizmu nie godzi się z tym pragnieniem. Jest uniwersalna dla każdego i aktualna w każdym czasie. Warszawa, wielkie miasto pełne przepychu, ukazane zostaje jako smętne i przygnębiające. Bo to właśnie w wielkim mieście najciężej o prawdziwe, głębokie relacje międzyludzkie. Inni ludzie to obraz życia wielu osób. Nie brakuje w tej książce motywu zdrady, narkotyków, kołowrotka długów, czyli jednym słowem – nieszczęść.

Popularna książka “Inni ludzie” Doroty Masłowskiej – wyjątkowa forma zachwycająca każdego czytelnika!

Inni ludzie to książka wyróżniająca się swoją formą. Czytając ją, z pewnością niejeden raz opadnie Ci szczęka ze zdumienia, jak można stworzyć takie rymy i mieć takie skojarzenia. Każdy będzie w stanie odnaleźć w niej coś dla siebie. Fani rapu podczas lektury powinni uważać, by w umyśle nie zaczął im przygrywać bit, a głowa nie zaczęła się sama poruszać w rytm wyimaginowanej muzyki napędzanej słowami Doroty Masłowskiej. Wierni książkoholicy ciekawi nowości zaś, którzy z hip-hopem nie mają nic wspólnego, dopatrzą się w książce niezwykłego talentu pisarki i uniwersalnej tematyki ukazującej współczesny świat brutalnym i niedoskonałym językiem. Inni ludzie to zachwycający utwór, którego ciężko jednoznacznie zakwalifikować do gatunku literackiego. Najlepiej usiądź z książką i sam sprawdź, co w sobie kryje!

Daniel